www.artbemfoto.pl

Jerzy Kasprzak Arkadia Lido

Data dodania: 2017-12-07Domena: http://osrodek.optymalni.pl  |  Kontakt: 58 6749714  |  Miejscowość: Władysławowo  |  Adres: Derdowskiego 8  |  Kod pocztowy: 84-104

Opis

Gdybyśmy posadzili typowego Japończyka, przyzwyczajonego do azjatyckiej diety, przy polskim stole, i to nawet nie wigilijnym, ale zwykłym – rzeczony Azjata byłby w dosyć trudnej sytuacji. To proste, obiektywne spostrzeżenie pozwala zobaczyć, jak wielką rolę przy decydowaniu się na określony jadłospis, odgrywa kultura oraz przyzwyczajenia narodowe.

Azjaci spożywają dużo większe ilości białka, niż ma to miejsce w Europie. Dla typowego mieszkańca naszego kontynentu, taka dawka jest po prostu nieprzyswajalna. Można śmiało powiedzieć, że przystosowujemy się ewolucyjnie do pewnych sposobów żywienia.

W Polsce obserwujemy wzrost popularności żywienia optymalnego, czyli diety wysokotłuszczowej, którą wynalazł doktor Jan Kwaśniewski. Obecnie, jego zrównoważona dieta, jest stosowana na przykład w placówce, która działa w Jastrzębiej Górze, pod nazwą Akademia Zdrowia Arkadia Lido.DODAJ OPINIENie zamieszczono jeszcze komentarzy.


Oceń firmę (0 z 0 głosów)